web4
Rukiye Yaman

Rukiye Yaman

Vücut Tasarım Akademisi Kurucusu ve Eğitmeni

Bel Ağrılarının Altında Yatan Sebepler

Duruş bozuklukları, vücuttaki eklem dengesizlikleri, kas dengesizlikleri ve fazla kilolar bireylerde bel ağrısı oluşturan sebeplerden bazılarıdır. Süreç içerisinde bel omurlarına dengesiz yük binen bireylerde bel fıtığı denen durum oluşabilmektedir. Doğru duruş alışkanlığı kazanılarak, bedendeki kas ve eklem dengesi tam manasıyla sağlandığında bireyler vücutlarındaki konfor değişimini hemen fark edecektir.

Leğen kemiği ve beldeki hizalanış bozuklukları da bireylerde ağrılara ve fıtığa sebep olabilmektedir. Şifa ile buluşmak isteyen bireyler, tecrübeli bir eğitmen eşliğinde istikrarlı ve doğru bir çalışma sürdürerek şikayetlerinin şifalandığını deneyimleyebilirler.

Vücut Tasarım Atölyesi olarak 12000 saati geçen bireysel seans tecrübemizle, bireylerin kendi bedenlerinin iradesini kullanarak bedensel ve zihinsel durumlarını şifalandırmalarında aracı rol oynuyoruz. Unutmayın ki bedendeki dengesizlikler mutlaka bireyde zihinsel ya da duygusal dalgalanmalar yaratarak, bireyin hayat kalitesini olumsuz yönde etkiliyecektir.

Vücut Tasarım çalışması ile öncelikle bireyin detaylı bir vücut analizi yapılıp, sonrasında da bireylerin bedenlerinin ihtiyaçlarını da gözeten, tepen tırnağa bedensel bir hizalama uygulaması yapılıyor. Bu sayede birey hem doğru bir yürüyüş nasıl olur, nasıl doğru nefes alırım, bedenimdeki kas dengesizliklerine bağlı olarak yaşadığım ağrılara nasıl çözüm bulurum gibi sorularını, cevabı bedenlerinde deneyimleyerek bulmuş oluyorlar. Eğer siz de bel ağrısından, kas ve eklem dengesizliklerine bağlı olarak yaşadığınız ağrılardan muzdaripseniz, şifaya giden yolda Vücut Tasarım Atölyesi sizin için iyi bir arkadaş!

Vücut Tasarım Akademisi ile Sağlığına Kavuş

YAZAR HAKKINDA

Rukiye Yaman

Rukiye Yaman

Vücut Tasarım Akademisi Kurucusu ve Eğitmeni