web2
Rukiye Yaman

Rukiye Yaman

Vücut Tasarım Akademisi Kurucusu ve Eğitmeni

Bedenlerimizdeki Dolaşım Sorununun Asıl Sebebi Ne?

Yanlış duruş alışkanlıkları ve beden kaslarındaki dengesizlikler artık hiç olmadığı kadar yaygın hale gelmiş durumda. Toplumumuzda ve dünyada kas ve eklemleri dengeli insan sayısı oldukça az. Peki dengesiz bir vücuda sahip insan sayısı bu kadar fazla iken, bedendeki dolaşım sorunlarının nedenlerinden biri de duruş bozuklukları olabilir mi? Yazımızda hep birlikte bu soruya cevap arayacağız.

Düzgün bir vücut duruşu sadece doğru hizalanmış eklemler ve dengeli kaslara sahip olmakla mümkündür. Vücut kaslarınızı dengelemek ve eklemlerinizi hizalamak da akılcı ve istikrarlı bir şekilde fiziksel aktivite yapmakla mümkündür. Vücuttaki kaslarda ya da eklemlerde bir dengesizlik söz konusu ise bu durum kan dolaşımını da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sorunun uzun süreler devam etmesiyle de bireyler dolaşım problemi yaşar hale gelir. Düzgün bir duruşla yani dengeli kas ve eklemlerle vücudumuzdaki dolaşım problemlerinin azalmasını sağlayabiliriz.

Vücut Tasarım bireylerin vücudunu parçalara ayırmadan bir bütün halinde ele alarak, kişilerin vücutlarının tepeden tırnağa dengeye gelmesini amaçlayan bir çalışmadır. Çalışmamıza başlamadan önce yaptığımız detaylı vücut analiziyle, bireylere kendi vücutlarını daha önce hiç deneyimlemedikleri bir bakış açısıyla fark ettirmeyi amaçlıyoruz. Bu sayede bireyler vücutlarındaki sapmaları, eklem hizalarındaki sapmaları ve kullanıma tam olarak sokmadıkları kaslarını fark ediyorlar. Bireyler vücutlarına dair tam manasıyla bir fark ediş deneyimledikten sonra bu problemleri şifalandırmaya daha da yaklaşmış oluyorlar.

Vücut Tasarım çalışmasıyla bireylerin ayakları, tüm eklemleri, tüm kasları ve vücut dengeleri şifalanmış oluyor. Bireylerin vücutları dengeye gelirken, zihin durumları da eş zamanlı olarak şifalanıyor. Yani beden durumunuz değişirken zihin durumunuz da değişim gösteriyor. Vücut Tasarım çalışmasına başladıktan sonra bedeniniz, çevrenizdeki olaylar, kişiler ve problemler de değişip şifalanacak. Eğer sizin de duruş bozukluğunuz ve dolaşım problemleriniz var ise, şifalanmaya giden yolda Vücut Tasarım Atölyesi sizin için en uygun yoldaş!

Vücut Tasarım Akademisi ile Sağlığına Kavuş

YAZAR HAKKINDA

Rukiye Yaman

Rukiye Yaman

Vücut Tasarım Akademisi Kurucusu ve Eğitmeni